sobota, 5 marca 2011

Taniec Is The Best

TITB--> Taniec Is The Best = Taniec Jest Najlepszy ;)

O to kilka stylów tańca , które wg mnie są zajefajne ;)
breakdance
- hip hop
- house dance

Breakdance - mój chłopak tańczy ;) ;** Wg mnie luzik ^^ Notka z wikipedii --> Breakdance (inne nazwy: break, breaking, bboying, breakdancing)– rodzaj tańca, wymagający dobrych predyspozycji fizycznych, kondycji oraz wysokiego poczucia rytmu. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Jest to skrót od słowa break-boy/breakdance-boy. Po raz pierwszy słowa b-boy użył DJ Kool Herc na jednej z międzyblokowych imprez. Taniec ten narodził się w 1969 roku w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku. Polega on na wykonywaniu ewolucji akrobatycznych, połączonych z rytmicznym tańcem, tworząc w ten sposób nierozerwalną całość.


Hip hop - mój wybór ;** Ale nie mogę tańczyc go.. Przez tą cholerną kontuzje !!
;( Krótka notka na temat zajefajnego tańca ;) -->Hip-hop powstał w nowojorskim Bronksie we wczesnych latach 70-tych XX wieku. Głównymi elementami hip-hopu są: rapowanie, grafitti, DJ-ing i b-boying (znany jako break dance).Taniec hip-hopowy to technika otwarta związana stylistycznie ze street dance, asymiluje klasyczne techniki hip-hopowe takie jak locking, popping, funk. Jej upowszechnieniu sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców z kręgu muzyki hip-hop, soul, R N B, pop.

Tancerze hip-hopu przykuwają uwagę płynnymi ruchami, gimnastyczną sprawnością i figurami akrobatycznymi. Widowiskowości dodaje niewielka powierzchnia, na której realizowane bywają najbardziej nawet skomplikowane układy.

Mieszanka różnorodnych wpływów kulturowych wzbogacała hip hop o nowe kroki i triki..House dance - niedawno o nim czytałam w internecie.. Super wg. mnie ;) Krótka Notka -->
House dance to grupa tańców, które pierwotnie tańczono do muzykihouse. Taniec ten ma swoje korzenie w Chicago, ale największy rozwój przeżył w klubach Nowego Jorku.

House zaadaptował na swoje potrzeby kroki i ruchy z bardzo wielu źródeł - między innymi z capoeiry, jazzu i salsy. Ma wiele odmian i technik, które często znacznie różnią się między sobą.

Najbardziej charakterystycznym elementem tańca house jest technika nazywana "jackingiem", która polega na poruszaniu tułowia do przodu i do tyłu w charakterystycznym falującym ruchu. Charakterystyczne są też kroki i sposób poruszania się, polegający na niskich, płynnych podskokach.


Niestety.. Musze kończyć ;( Wiem że wam przykro ale co tu zrobić.. Na jutro będzie opisany super program Shake it Up --> Taniec rządzi ;) Pa ;**

1 komentarz:

  1. mm . wixa własneego chłopaaka na stroonke włożyłaaś . ? hehehe .
    faajny bloog . :)

    OdpowiedzUsuń